Для користувачівТочка зору

Як вам оновлена Смакота?
 

Зараз на кухні

На даний момент 89 гостей на сайті

Коментарі

RSS
Статті
Кавові премудрості PDF Друк E-mail

Поговоримо про каву. Ми часто чуємо назви капуччіно, мокаччіно, латте, американо. Чим відрізняються рецептури, які особливості приготування - про все це піде мова далі.

 
Як правильно вибрати шампанське PDF Друк E-mail

Звичайно, шампанське є невід’ємним атрибутом зустрічі Нового року. Проте, більшість людей відкорковують пляшку цього чудового вина власне один раз на рік - у новорічну ніч. Таким чином, до пляшки ігристого вина більшість споживачів висувають прості вимоги: щоб було дешевше, вибухало як з гармати і пінилося як тепле пиво.

Саме ця категорія людей і є об'єктом уваги шарлатанів, які фальсифікують вино і продають в пляшках з-під шампанського пекельну суміш хімічних порошків. Прикладом таких грубих підробок служить Ів Роше, Ля Рошель - газована суміш спирту, води і хімічних порошків. Це зілля не містить ні краплі виноградного соку і його вживання небезпечне для вашого здоров'я. Таким чином, у виборі шампанського, як і у виборі будь-якого іншого продукту, есе залежить від вас - споживачів. Отже, головне правило для споживачів таких вин: НЕ ПЕРЕПЛАЧУЙТЕ! Якщо це не шампанське, то і коштувати воно повинно в 3-4 рази дешевше.

Тепер для тих, у кого є гроші і є бажання спробувати справжнє шампанське.

Найдорожчими і найпрестижнішими видами ігристих вин є вина вироблені за класичною технологією. Для виробництва таких напоїв змішують кілька різних білих сухих вин, часто різних років урожаю, щоб зберігати стабільні смак і стиль з року в рік. У цю суміш додають строго по рецептурі певну кількість дріжджів і цукру, розливають її по пляшках, закорковують їх тимчасовим корком і укладають в холодний підвал. Тут у пляшках повільно відбувається друге бродіння, а вуглекислий газ, який виділяється під час цього процесу, розчиняється у вині. Смак і аромат вина збагачуються особливими тонами витримки. Через певний термін (від 1,5 до 3 років) з пляшок прибирають осад, додають (для напівсолодких вин) невелику кількість цукру, закорковують пляшки постійним корком, наклеюють етикетку і відправляють вино в продаж. Для такого вина характерна дуже тривала "ігристість" (до декількох годин) з дуже дрібних бульбашок, складний багатий смак і тонкий шляхетний аромат. Саме так роблять французьке шампанське, справжнє вино королів. У ньому крім звичайних цитрусових і ягідних відтінків дуже часто відчуваються тони скоринки свіжого білого хліба, лісових горіхів, можуть бути присутніми нотки імбиру, польових трав і квітів. А іноді навіть маслин, сап'яну, вершкового масла або сиру.

У протилежній частині спектра ігристих вин знаходяться вина «сатуровані», тобто звичайні вина, примусово насичені вуглекислим газом штучного походження. Виготовити їх самостійно може будь-хто за допомогою звичайного побутового сифона. Ці вина відрізняються дуже великими бульбашками, короткочасною різкоюї «ігристістю», невигадливим смаком і ароматом. Більшість споживачів вважають, що усі дешеві ігристі вина саме так і роблять. Однак це не так. Вина, які в ці дні займають чільні місця на полицях магазинів - це результат певного компромісу між двома крайнощами. Вихідним матеріалом, як і в класичному методі, служить суміш сухих білих вин, цукру і дріжджів, але друге бродіння відбувається не в пляшках, а у величезних ємкостях з нержавіючої сталі. Процес насичення вина вуглекислим газом активно стимулюється, але газ використовується тільки той, що утворився безпосередньо при бродінні. У результаті виходить ігристе вино, яке більш-менш нагадує класичне, але виготовлене не роками, а протягом кількох тижнів. Однак букет цих вин, як би не намагалися винороби, залишається помітно простішим, фруктовим. Більшість напоїв цієї категорії містить в ароматі лише цитрусові відтінки лимону чи грейпфруту, іноді білої смородини або аґрусу. Вино, виготовлене з порушеннями в технологічному процесі або на не надто гарному обладнанні, віддаватиме дріжджами

Відрізнити різні види ігристого вина в магазині дуже просто. На етикетці вітчизняного вина, виробленого за класичною технологією, обов'язково буде написано «класичне» або «витримане», на імпортному - metodo classico, methode cap classique або інший подібний напис. Всі інші вина походять з ємностей. Але це зовсім не означає, що вони безнадійно погані. Навпаки, багато зразків вин цієї категорії широко відомі своєю високою якістю. В основному це вина, вироблені безпосередньо в регіонах вирощування винограду: на півдні Росії, в Криму, а також в Італії, Франції, інших виноробних країнах. У купаж багатьох українських вин досить часто входить сорт Аліготе, який надає їм теплого квіткового аромату з помітними пряними відтінками, а також Рислінг, що надає винам помітну кислинку і робить їх класично строгими. Крім того, в Україні збереглася традиція виробництва червоних ігристих вин з винограду сортів Каберне Совіньон і Мерло, які за рахунок свого аромату і смаку з нюансами лісових ягід можуть послужити відмінним доповненням до страв з дичини. Вибираючи вино до святкового столу, пам'ятайте, що відкривати застілля найкраще ігристим з малим вмістом цукру, «брютом» або «сухим», яке є відмінним аперитивом. Крім того, ці вина не приглушують смакових відчуттів від подальшої їжі, як це роблять напівсолодкі та солодкі зразки, які набагато краще використовувати в якості легких десертів. Не забуваймо при цьому, що ігристе вино слід охолодити - до 8-12 градусів, залежно від кількості цукру ( чим солодше вино, тим нижче градус).

Ну і трішки про класифікацію.

Рівень якості. За цим показником шампанське можна умовно поділити на три групи:
* Шампанське "без року" (champagne sans annee). До цієї групи належить більше 80% вироблених вин. Таке шампанське легко впізнати за двома ознаками: рік урожаю на етикетці не вказують, а назва, як правило, вказує на вміст цукру у вині (brut, sec і тд.), Наприклад, Brut Imperial у Moet & Chandon;
* "Міллезімне" (champagne millesime), або, якщо використовувати англійський термін, вінтажне (vintage) шампанське. Воно виготовляється у вдалі роки з виноматеріалів одного врожаю, хоча можливо додавання і вин інших урожаю інших років, але у кількості не більше 20%. Після вторинної ферментації таке вино витримується не менше трьох років. Етикетка міллезімного шампанського, як правило, така ж, як і у звичайного, з єдиним винятком: на ній вказується рік врожаю;
* Престижне (cuvee de prestige) або спеціальне (cuvee speciale) шампанське. Воно виготовляється з кращого винограду, з особливо ретельним дотриманням технології, і в більшості випадків позначається роком. Таке шампанське має власну назву, часто фантазійну або пов'язане з історією фірми-виробника: у Moet & Chandon це Cuvee Dom Perignon, y Louis Roederer - Cristal, у Laurent-Perrier - Grand Siecle, у Veuve Clicquot-Ponsardin - La Grande Dame, у Pol Roger - Sir Winston Churchill і тд. Для шампанського цієї групи характерні бездоганна якість і ДУЖЕ висока ціна.
Колір вина. Шампанське не буває червоним: розчинена у вині вуглекислота давала б неприємні смакові поєднання з танинами, в значних кількостях присутніми в таких винах. Воно може бути тільки білим або рожевим, однак останнє є справжнім раритетом: на нього припадає близько 1% виробництва. Смак рожевого шампанського (на його етикетці є напис "rose") - як правило, більш "щільний", але при цьому він далеко не завжди поступається білому в витонченостіі. Усе шампанське, яке у нас прийнято називати "червоним" - це ігристе вино, виготовлене за технологією, яка відрізняється від технології виготовлення шампанського. 
Вміст цукру. За вмістом цукру шампанське підрозділяється на 6 категорій, причому відповідний напис обов'язково присутній на етикетці:
Extra-brut або Ultra-brut - менше 6 г / л
Brut - менше 15 г / л
Extra-sec - 12-20 г / л
Sec - 17-35 г / л
Demi-sec - 33-55 г / л
Doux - понад 50 г / л
Втім, doux, тобто "солодке" (його по старій пам'яті називають шампанським російського смаку), в даний час практично не виготовляють, a demi-sec виготовляють в невеликих обсягах.
Місткість пляшки. Шампанське розливається в пляшки різної місткості, кожна з яких має власну назву, найчастіше дуже химерне:
Magnum (Магнум) - 1,5 літра
Jeroboam (Жеробоам) - два магнума, тобто 3 літри
Rehoboam (Реобоам) - три магнума, тобто 4,5 літра
Mathusalem (Матузалем) - чотири магнума, тобто 6 літрів
Salmanazar (Сальманазар) - містить 6 магнумів, тобто 9 літрів.
Balthazar (Бальтазар) - 8 магнумів.
Nabuchodonsor (Набюкодонозор) - 10 магнумів існували раніше, але в даний час такі об’єми не розливають.
Сорти винограду. Як правило, шампанське з більш елегантним смаком виробляється з винограду Шардоне, причому в цьому випадку на етикетці міститься напис Blanc de Blancs ("біле з білих").
Чорні сорту - Піно Нуар і Піно Менье - дають більш сильне вино; якщо шампанське виготовляється тільки з них, вона називається Blanc de Noirs ("біле із чорних").
Відсутність цих написів означає, що при виготовленні шампанського були використані як білий, так і принаймні один з чорних сортів.

 
Як прикрасити новорічний стіл у новорічну ніч 2014 PDF Друк E-mail
Найголовніше в Новий рік не подарунки, не листівки і навіть не ялинка, головне - атмосфера свята, а ще святковий стіл.

Саме за столом ми проводжаємо старий рік і зустрічаємо новий, до столу ми запрошуємо гостей, за столом вітаємо рідних і друзів і виголошуємо тости. Як бачите, під час свята стіл завжди в центрі уваги. Мало приготувати різноманітні і смачні страви, потрібно ще й зі смаком сервірувати стіл, щоб він став справжньою родзинкою свята. Красиве сервірування не лише створить настрій, але й надасть довершеного святкового вигляду вашій оселі і стане шикарною оправою стравам, які ви приготуєте. Ми пропонуємо кілька ідей сервірування новорічного столу.
 
1. Стіл, засервірований у традиційній біло-червоно-зеленій гамі кольорів - безпрограшний класичний варіант сервірування новорічного столу. Наприклад біла скатертина і білі серветки (не забудьте про оригінальні кільця-тримачі для серветок, їх можна купити або виготовити власноруч), червоний посуд і червоно-зелені елементи декору. Окрасою такого столу може стати міні-ялинка (вона таки повинна бути "міні" :) ), прикрашена мініатюрними іграшкам. Також пасуватиме зимова хатинка-підсвічник, з вікна якої затишно світитимуть за вашим новорічним столом. Замість ялинки можна виготовити ялинкову композицію у стилі ретро: до невеликої дерев’яної хрестовини чи металевого обруча з допомогою дроту при кріпіть ялинкові гілочки і прикрасьте їх загорнутими у фольгу горішками, шоколадними новорічними фігурками, маленькими пряниками-тістечками, додайте червону стрічку і неповторний елемент декору готовий.
 
2. Яскравий стіл у оранжево-золотисто-коричневих тонах. Оранжева скатертина, коричневий керамічний посуд і скло з золотистими узорами змусить вашу оселю засяяти. До такого столу пасуватимуть золотисті свічки. Дуже оригінально виглядатиме такий варіант: у широку неглибоку вазу або салатницю налийте води і покладіть на поверхню кілька запалених золотистих свічечок. Такі плаваючі свічечки створять неповторну атмосферу за столом. Ну і який же Новий рік без аромату мандарин. Цей запах супроводжував новорічні святкування ще у нашому дитинстві і є невід’ємним атрибутом зимових свят. Покладіть у скляну, керамічну або кришталеву фруктовницю мандаринки, притрусіть їх "снігом" з цукрової пудри і додайте коричневі і дуже ароматні елементи декору: палички кориці, зірочки анісу, бутончики гвоздики. Поставте у центр новорчіного столу таку ароматну і яскраву мандаринову композицію і дитяче відчуття свята не полишатиме вас усю новорічну ніч.
 
3. Наступний варіант для тих, хто взяв собі за традицію сервірувати новорічний стіл згідно до покровителя нового року за східним календарем - цьогоріч це Синій Дерев'яний Кінь. Сервірування столу з огляду на колір покровителя  2014 року буде дуже доречним. Для цього у святковій сервіровці можна використовувати вигідне поєднання білих, синіх і блакитиних відтінків. Просто вражаюче буде виглядати скатертина в біло-синю смужку з невеликою верхньою скатертиною синього кольору. А для декору можна якнайширше використовувати "кінські" аксесуари, наприклад невеликі підковки. Також доречною і бажаною буде дерев'яна фігурка Коня на найвиднішому місці. Хоча... щастя у ваш дім неодмінно принесе навіть дерев'яний магнітик із зображенням коника на вашому холодильнику, головне щиро вірити у допомогу покровителя року.
 
 
 
Новорічне меню 2014: чим потішити Синього Дерев'яного Коня PDF Друк E-mail
Покровитель 2014 року Кінь - на 100% травоядна тваринка. Тому цьогоріч новорічний стіл важко уявит без овочів, фруктів і зелені-зелені-зелені... Варто пам'ятати, що Кінь прихильник свіжих, а не консервованих овочів, фруктів, та й загалом усіх страв :) Отже, дуже доречними будуть легкі овочеві салати і закуски. Звичайно, чинавряд всі відмовляться від м'ясних і рибних страв, однак стравам з конини не місце на новорічному застіллі. А ще дуже полюбляють ці чудові тварини різноманітні коренеплоди: моркву, буряк, картоплю. І жоден Кінь ніколи не відмовиться від яблук і цукру, адже коники - відомі солодкоїжки. З огляду на це спробуємо скласти меню. :)
Салати і закуски готуємо з великою кількістю зелені. Можете сміливо використовувати у салатиках авокадо, грейпфрути, яблука і ананаси. А ще астрологи зазначають, що дуже доречними будуть морепродукти. Наприклад до святкового столу 2014 дуже пасуватиме Тайський салат з ку.ркою і грейпфрутом, Салат з капусти з яблуками, апельсинами і сухариками, Салат з креветок з яйцем і яблукомСалат-паста з авокадо з креветками. Ну а з огляду на прихильність Коня до коренеплодів, то не варто забувати і про традиційний Оселедець під шубою.
Не слід забувати про уподобання Коника і під час вибору гарячих страв. Цілком доречними будуть: Свинина з ананасами, Рум'яна курочка з яблуками, Гуска запечена з яблуками, Свинина запечена з яблуками.
Ну і десерти, як же без них? Як я писала вище, жоден Коник не відмовиться від солоденького. Спробуйте цьогоріч щось по-справжньому солодке, наприклад Торт Шоколадний рай або Торт Моцарт.
 
Ну і нарешті кілька загальних правил, якими варто скористатися, якщо все-таки вирішите складати новорічне меню, з огляду на Східний календар:
  • Обираючи між свіжими і консервованими продуктами, надайте перевагу свіжим
  • М’ясо обирайте не надто жирне, можна приготувати основну страву і з птиці.
  • Нарізка зі свіжих овочів і фруктів повинна бути неодмінним атрибутом свята
Звичайно, будь-які поради стосовно східного щорічного гороскопу не більше, ніж досить нова і мила традиція. Проте, фантастично-смачні і неймовірно-яскраві новорічні застілля здавна були нашою доброю традицією. Щиро бажаємо вам зберегти її і цьогоріч. :)
Смачного вам Нового року!
 
Заморожуємо овочі, фрукти, ягоди і гриби PDF Друк E-mail
Про загальні правила заморозки є окерма стаття. У цій же темі пропоную ділитися правилами заморожування окремих конкретних овочів, фруктів, ягід, тощо. Адже заготівля усілякої городини саме на порі.
Отже, розпочну і потихеньку додаватиму усе, що знайду і згадаю цікавого.
Заморожені помідори:
1 спосіб: помідори помити, витерти насухо, порізати кружальцями і викласти на вистелений кулінарною плівкою піднос у один шар. Заморозити помідори і уже замороженими упакувати в пакети для заморожування. Такі помідори чудово стануть у пригоді для приготування пирогів, піц, тощо.
2 спосіб: помідори помити, надрізати навхрест і залити окропом. Через 2-3хв відцідити і одразу залити холодною водою. Злити воду і зняти з помідор шкірку. Порізати помідори кубиками, розкласти у судочки і заморозити. Такі помідори стануть чудовою основою для різноманітних соусів і заправок.
3 спосіб: Помідори почистити від шкірки як описано у попередньому способі, змолоти блендером (можна протерти крізь сито, щоб прибрати кісточки), розкласти у порційні судочки і заморозити.
4 спосіб (для помідор чері): помідори помити, витерти насухо, наколоти кожен у кількох місцях зубочисткою, розкласти в пакети для заморозки, випустити повітря і заморозити.
Заморожений зелений горошок:
1 спосіб: зелений горошок вилущити, занурити в о кріп на 2хв, відцідити, залити холодною водою, ще раз відцідити, просушити, розкласти в пакети для заморозки, випустити повітря і заморозити.
2 спосіб: горошок вилущити, розкласти в пакети для заморозки, випустити повітря і заморозити.
2 спосіб економічніший за часом, проте перший спосіб зберігає яскраво-зелений колір горошку. 1 спосіб заморожування підходить також для зерен кукурудзи
Заморожена квасоля-шпарагівка (зелена або жовта стручкова квасоля)
1 спосіб: квасолю почистити, порізати на шматочки, занурити в о кріп на 2хв, відцідити, залити холодною водою, ще раз відцідити, просушити, розкласти в пакети для заморозки, випустити повітря і заморозити.
2 спосіб: квасолю почистити, порізати на шматочки, розкласти в пакети для заморозки, випустити повітря і заморозити.
Знову-таки, все сказане про колір і економію часу стосовно горошку, виконується і для квасолі і для цвітної капусти, про яку мова піде далі
Заморожена цвітна капуста:
1 спосіб: капусту розібрати на суцвіття, занурити в окріп, в який влити 1-2ст.л. лимонного соку на 2-3хв, відцідити, охолодити, просушити, розкласти в пакети для заморозки, випустити повітря і заморозити.
2 спосіб: капусту розібрати на суцвіття, розкласти в пакети для заморозки, випустити повітря і заморозити.
Заморожена броколі:
Броколі - ніжний вид капусти і бланшування не потребує.
Тому цю капусту слід розібрати на суцвіття, розкласти в пакети для заморозки, випустити повітря і заморозити.
Заморожений болгарський перець:
Перець почистити від плодоніжок і насіння, порізати кубиками або соломкою, розкласти у пакети для заморожування, випустити повітря і заморозити.
Перець можна заморозити також цілим, почистивши від плодоніжок і насіння. Заморожують такий перець, розклавши в один шар на піднос, вистелений кулінарною плівкою, а підходить він для фарширування. 
Заморожені кабачки, цукіні, патісони:
1 спосіб: кабачки помити, витерти насухо, за бажанням почистити від шкірки і насіння, порізати кубиками або соломкою, занурити в окріп, в який влити 1-2ст.л. лимонного соку на 2-3хв, відцідити, охолодити, розкласти в пакети для заморозки, випустити повітря і заморозити.
Такі кабачки підходять для рагу, ікри, супів-пюре
2 спосіб: кабачки помити, витерти насухо, за бажанням почистити від шкірки і насіння, порізати кубиками, кружальцями або соломкою і викласти на вистелений кулінарною плівкою піднос у один шар. Заморозити кабачки і уже замороженими упакувати в пакети для заморожування. 
Такі кабачки підходять для пирогів, обсмажування у борошні, тощо
Заморожені баклажани:
1 спосіб: баклажани помити, витерти насухо, порізати кубиками або соломкою, занурити в окріп, в який додати 1-2ст.л. солі на 2-3хв, відцідити, охолодити, розкласти в пакети для заморозки, випустити повітря і заморозити.
2 спосіб: баклажани помити, витерти насухо, почистити від шкірки, щоб не гірчили, порізати кубиками, кружальцями або соломкою і викласти на вистелений кулінарною плівкою піднос у один шар. Заморозити баклажани і уже замороженими упакувати в пакети для заморожування. 
3 спосіб: баклажани помити, витерти насухо, порізати кубиками, кружальцями або соломкою, посолити, залишити на 15хв, промити, просушити і викласти на вистелений кулінарною плівкою піднос у один шар. Заморозити баклажани і уже замороженими упакувати в пакети для заморожування.
Заморожені шпинат і щавель:
1 спосіб: листочки помити, просушити, порізати, розкласти у пакети для заморожування, випустити поівтря і заморозити.
2 спосіб: листочки помити, просушити, розкласти цілими у пакети для заморожування, випустити поівтря і заморозити.
Можна заморожувати на підносі, застеленому кулінарною плівкою, а уже потім складати у пакетики для заморожування.
Заморожена зелень: (кріп, петрушка, кінза, базилік)
зелень помити, просушити, порізати, розкласти в пакети для заморозки або судочки, випустити повітря (якщо заморожуєте у пакетиках) і заморозити.
Так само можна заморозити м’яту і мелісу, але їх заморожують цілими листочками. Базилік можна морозити, попередньо приготувавши пюре, таке пюре з базиліку можна використовувати для приготування песто.
Заморожені гриби:
Для заморозки відібрати міцні непошкоджені гриби (білі, підберезовики, опеньки, лисички, шампіньйони). Такі гриби слід перебрати, промити кілька разів змінюючи воду, при потребі порізати, відварити близько 10хв, відцідити, охолодити і обсушити. Потім розкласти порції у пакети для заморозки чи судки, випустити зайве повітря, упакувати і заморозити. 
Шампіньйони (печериці) можна заморожувати і сирими. У такому випадку їх слід почистити, промити, обсушити, при потребі порізати шматочками, розкласти в один шар на підносі, вистеленому кулінарною плівкою, і заморозити. Готові заморожені грибочки пересипати у пакети для заморожування, випустити повітря і залишити на зберігання у морозилці.
Заморожені фрукти і ягоди:
1 спосіб: цей спосіб найкраще підходить для м’яких ягід типу малини, суниці, полуниці, ожини.Ягоди перебрати і промити дуже обережно. Викласти на паперовий рушник, щоб просохли, потім так само обережно перекласти у невеликі пластикові судки і заморозити.
2 спосіб: цей спосіб найкраще пасуватиме для кісточкових ягід і фруктів, а також ягід з достатньо міцною шкірочкою (чорниця, смородина, аґрус, брусниця). Ягоди або фрукти слід ретельно помити і висушити, у кісточкових видалити кісточки, сливи абрикоси можна розділити навпіл, а можна залишити ціленькими, просто зробивши невеликий розріз для видалення кісточки, великі фрукти, як наприклад персики, можна порізати на часточки. підготовлені фрукти або ягоди розкласти в один шар на підносі, вистеленому кулінарною плівкою, і заморозити. Після заморозки пересипати у пакети для заморожування, випустити повітря і залишити на зберігання у морозилці.
3 спосіб: цей спосіб підходить для усіх ягід і фруктів. Фрукти або ягоди помити, приготувати пюре, додати цукор за смаком, розфасувати у судочки і заморозити.
 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 Наступна > Кінець >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL
"Смакота" - Всі права застережено.
При використанні матеріалів сайту обов’язкове посилання на smakota.org.ua